O nas


Strona główna - O nas

O nas

Gospodarstwo Agroturystyczne GŁOWACZÓWKA pierwszych gości przyjęło w 2004 roku i od tego też czasu istnieje na rynku turystycznym.

W 2010 i 2012 roku w „Głowaczówce” odbyły się plenery malarsko-rzeźbiarskie, czego wynikiem jest mała galeria kilkudziesięciu obrazów i kilku rzeźb. Obrazy znajdują się w głównej sali oraz pokojach, natomiast rzeźby na terenie obejścia.

Wypożyczalnia rozpoczęła swoją działalność 10 marca 2014 roku, a jej głównym przedmiotem działalności jest wynajem i udostępnianie sprzętu rekreacyjno-sportowego (kajaki, rowery, gokarty, kijki nordic-walking).

Otwarcie Zajazdu GŁOWACZÓWKA datuje się na 20 czerwca 2019 roku. Można u nas zjeść przepyszne i różnorodne potrawy, jednak podstawą w menu jest nasz produkt lokalny, czyli karp milicki.

Od 2018 roku przynależymy do systemu Dolnośląska Kraina Rowerowa (www.dolnoslaskakrainarowerowa.pl), oraz od 2021 roku restauracja objęta jest systemem Dolina Baryczy Poleca (www.dbpoleca.barycz.pl / www.dolinabaryczy.travel), który został stworzony w celu promocji szczególnie cennych dla naszego regionu produktów i usług wysokiej jakości. Wyjątkowość produktów polega na wykorzystywaniu naturalnych, lokalnych surowców oraz kontynuowaniu miejscowych tradycji i dawnych receptur, a usług na możliwości obcowania z otaczającą przyrodą, kulturą i historią, jak również na zaangażowaniu usługodawców w ochronę środowiska, a przede wszystkim szczególna życzliwość wobec turystów.

Linki do filmów związanych z Doliną Baryczy:
- o Dolinie Baryczy - cały film
- o Dolinie Baryczy - skrót
- aktywność w Dolinie Baryczy
- zabytki Doliny Baryczy
- o systemie DBP

Miejsce, w którym mieszkamy położone jest w samym sercu największego w kraju rezerwatu ornitologicznego "Stawy Milickie" (5 324,31 ha), największego w Polsce Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy (87 040 ha). Naszą wieś szczególnie upodobały sobie bociany, dlatego Ruda Sułowska otrzymała tytuł: "Dolnośląska Wieś Bociana". Wyjątkowość regionu to także otaczające nas z każdej strony stawy hodowlane wybudowane przez cystersów w XIII w., zajmujące się produkcją karpia milickiego.

Park Krajobrazowy Dolina Baryczy i rezerwat ornitologiczny Stawy Milickie to unikatowe tereny pełne życia, pięknych widoków oraz doskonałych miejsc do wycieczek pieszych, rowerowych, kajakowych, czy konnych. To raj dla ornitologów i przyrodników - ewenement w skali kraju i Europy w zakresie ilości i różnorodności występujących tu gatunków ptactwa m. in.: perkozowatych, kormoranów, łabędzi, bocianów, czapli, czajek, zimorodków (297 gatunków ptaków, z czego 172 to gatunki lęgowe). Lasy pełne są zwierzyny i owoców runa leśnego. Wędkarze mogą spędzać czas na pobliskim łowisku komercyjnym. Wyznaczone szlaki piesze, rowerowe i kajakowe pozwolą miłośnikom aktywnego wypoczynku przemierzać bliższe i dalsze okolice, a także przeżyć przygodę, uczestnicząc w spływie kajakowym.

Dolina Baryczy to:
- NAJwiększy kompleks stawów rybnych w Europie
- NAJwiększy Park Krajobrazowy w Polsce
- NAJwiększy rezerwat ornitologiczny w Polsce
- region, przez który przepływa NAJbardziej leniwa w Polsce rzeka Barycz